Опресовування ГБЦ: 3 основних етапи і 2 корисних ради + відео

При візуальному огляді неможливо виявити дефекти деталей, тоді визначити проблему може опресовування ГБЦ. Цю процедуру проводять при ремонті двигуна або при проблемах в роботі мотора. Рекомендується проводити її на спеціальному обладнанні в автосервісі, але при бажанні можна спробувати своїми руками.

Двигун — найбільш складний агрегат автомобіля. Від його технічного стану залежить безпека і відсутність неполадок в роботі транспортного засобу. Одним із способів діагностики несправностей служить опресовування ГБЦ (головки блоку циліндрів) і БЦ (блоку циліндрів). Вона проводиться при ремонті двигуна і виникненні проблем в роботі мотора. При опрессовке можуть бути виявлені різні дефекти в системі охолодження двигуна.

Необхідність діагностики

Вихід з ладу ГБЦ відбувається через використання неякісної охолоджуючої рідини або палива. Теплові та механічні навантаження призводять до утворення тріщин. Знос циліндрів, поршневих кілець підшипників тягне за собою зниження ефективної потужності двигуна і збільшення витрати палива. У всіх цих випадках необхідно провести діагностику і ремонт. Опресовування ГБЦ є способом перевірити герметичність системи охолодження в робочих режимах при підвищених значеннях температури і тиску.

Проявами розгерметизації служать:

 • зниження кількості охолоджуючої рідини;
 • потрапляння охолоджувальної рідини в систему змащення;
 • підвищення вологості вихлопних газів, вихід пари.

Досить часто огляд деталей не виявляє дефектів. Для перевірки герметичності каналів охолодження і змащення проводиться опресовування.

Вартість обпресування ГБЦ залежить від використовуваного обладнання та необхідного обсягу робіт. Однак ці витрати значно менше, ніж вартість нової головки, тому за технічним станом двигуна потрібно постійно стежити.

Технологія обпресування

Опресовування блоку циліндрів та головки блоку циліндрів бажано проводити в механічній майстерні із застосуванням спеціального обладнання. При проведенні робіт використовуються спеціальні стенди, оснащені необхідним інвентарем для обпресування.

Дивіться також:  Ремонт редуктора заднього моста: 5 ознак несправності вузла

Також радимо прочитати статтю нашого експерта, в якій розповідається про те, як проходить прокладка головки блоку циліндрів.

Можливо, вас також зацікавить стаття нашого автора, що розповідає про те, як здійснюється гільзовка блоку циліндрів.

Вони включають в себе:

 • нагрівальні елементи;
 • ванну з кришкою;
 • підйомний і поворотний механізм;
 • датчики температури і тиску;
 • керуючу панель.

Професійні стенди виконуються з нержавіючої сталі. Вони розраховані на тривалі робочі цикли і дозволяють виконувати точну і безпечну опресовування головок і самих блоків циліндрів.

Місця витоків визначають за бульбашок, які показують, де з головки виходить повітря. Для більш зручного пошуку установки допускається повертати голівку на кут 360°.

Порядок проведення робіт:

 • спочатку потрібно заглушити гумовими прокладками і плексигласовими пластинами виходи каналів системи охолодження;
 • потім необхідно подати всередину повітря під тиском 6 атмосфер;
 • після цього слід опустити ГБЦ в ванну з гарячою водою і потримати там близько 30 хвилин.

В процесі прогріву деталі тріщини розширюються і з’являються бульбашки повітря, що під тиском виходить назовні. За результатами діагностики приймається рішення про необхідність ремонту двигуна. Іноді тріщину ГБЦ або БЦ можна прибрати за допомогою зварювання. Це повинен робити кваліфікований фахівець.

Опресовування ГБЦ в домашніх умовах

Можна проводити опресовування головки блоку циліндрів і в домашніх умовах. Для цього потрібно ванна і оснащення для герметизації вихідних отворів. Потрібно вирізати пластину з плексигласу і отвори під шпильки і циліндри. Розмітити їх розташування можна по прокладці. Потім потрібно закрити вихідні отвори ГБЦ гумовими прокладками і прикрутити пластину і штуцер для подачі повітря під тиском. Коли всі отвори будуть надійно загерметизовані, можна приступати до нагрівання головки у ванні і подачі повітря через забезпечену штуцером заглушку.

Дивіться також:  Заміна втулок стабілізатора своїми руками: 2 покрокові інструкції

Можна обпресувати ГБЦ своїми руками і без ванни, але точність такого способу невелика. Для цього потрібно в загерметизированную головку подавати гарячу воду під тиском замість повітря. Дефекти визначають за течі чи появи води на поверхні.

Ще один спосіб обпресувати головку блоку циліндрів передбачає введення гасу замість води. Для цього головку потрібно перевернути догори камерами, закрутити свічки і залити в неї гас. Гас володіє великою плинністю і може проникати в найдрібніші тріщини. Наявність дефектів визначають за патьоки на поверхні і зменшення рівня гасу в камері.

Рішення про ремонт двигуна

При порушенні герметичності охолоджуюча рідина може потрапляти в масло, а воно з’являється в системі охолодження. Це призводить до перегріву двигуна. З-за цього збільшується знос деталей, що може призвести до заклинювання двигуна. Якщо опресовування виявила наявність тріщин і порушення герметичності, потрібний ремонт двигуна.

Відновлення однієї з головних частин автомобіля повинні проводити кваліфіковані майстри на спеціальному обладнанні. Своєчасна діагностика і ремонт запобіжать несподівані поломки і продовжать термін експлуатації агрегату.