Заміна масла в коробці автомат: повна і часткова, 2 інструкції

Будь механізму з рухомими деталями, для забезпечення надійної і безперебійної роботи, потрібна змазка. Тому заміна масла в коробці автомат є необхідною процедурою, яку необхідно періодично проводити кожному власнику авто. При цьому, необхідно знати послідовність дій і дотримуватися інструкції.

Час від часу будь-який власник автомобіля стикається з необхідністю такої процедури, як заміна масла в коробці передач. Порівняно з механічною трансмісійної коробкою, заміна масла в коробці автомат має свої нюанси та особливості. Розглянемо, як можна провести дану процедуру самостійно і у скільки вона обійдеться, якщо провести її в спеціалізованому сервісі.

Коли необхідна заміна масла в АКПП?

Різні виробники автомобілів вказують власні норми для заміни. В залежності від марки та строку експлуатації автомобіля частота заміни масла може варіювати.

В середньому є встановлене правило, що на новій машині перший раз перевірити рівень масла необхідно після того, як ви проїхали 1 200 — 1 500 кілометрів. Після першої перевірки міняти міняти масло необхідно кожні 25 — 30 тисяч кілометрів або по мірі необхідності.

Заміна може знадобитися набагато раніше. Наприклад, якщо стався витік рідини, ДТП чи інші неполадки. Для того, щоб не пропустити момент, коли потрібно міняти масло, необхідно здійснювати контроль за рівнем.

Можливо, вас також зацікавить стаття нашого фахівця, в якій розповідається про те, що таке варіаторна коробка передач.

Контроль рівня масла

Перевіривши самостійно рівень масла в своєму автомобілі, можна визначити, потрібно чи частково або повністю міняти рідину або ще немає. Розглянемо інструкцію:

 • у першу чергу важливо, щоб автомобіль стояв на горизонтальній площадці;
 • перевести важіль АКПП в положення Р (парковка);
 • двигун не глушиться;
 • взяти щуп для перевірки рівня, який розташований на коробці передач;
 • якщо він брудний, обов’язково протерти його ганчіркою;
 • на щупі є розмітка із зазначенням максимального і мінімального рівня масла в даній машині;
 • вставити щуп і через хвилину вийняти його;
 • на щупі буде вказати рівень масла на даний момент.
Дивіться також:  VIN-код автомобіля: місце знаходження, 6 знаків для розшифровки

Є кілька важливих моментів. По-перше, якщо на КПП немає щупа і він там не передбачається, то це означає, що в цій машині масло в коробці передач не змінюють. По-друге, необхідно перевіряти рівень масла при температурі мотора 90 градусів.

Якщо в ході перевірки встановлено, що рівень масла нижче зазначеної норми, то важливо швидко вирішити дану проблему. В іншому випадку можливі зниження терміну служби коробки передач, а також поломка вузлів.

Занадто велика кількість рідини теж негативно впливає на роботу автомобіля. Надлишки будуть видавлюватися з коробки, що призводить до забруднення КПП і утруднення роботи.

Вкрай важливо міняти масло навіть при нормальному рівні, якщо відчувається запах горілого або колір рідини став занадто темним.

Види заміни масла

В будь-якому автомобілі можна провести два види заміни масла: часткову і повну. Розглянемо обидва варіанти докладніше.

Часткова заміна

Часткова заміна масла в АКПП є більш традиційним методом, так як дозволяє зробити це навіть непрофесіоналові. В цьому випадку проводиться оновлення рідини шляхом зливу надлишок і додавання нового масла. Після проведення подібної процедури оновлюється близько 30 — 40 %.

Величезною перевагою даного способу є те, що його легко можна проводити самому без додаткової допомоги в СТО. Також метод досить економічний, так як на оновлення масла йде невелика кількість. У разі, якщо ви хочете самостійно поміняти понад 40 % масла, то можна повторити цю процедуру кілька разів після кожних 400 — 500 км пробігу.

Повна заміна

Повна заміна без допомоги професіонала практично неможлива за винятком тих автовласників, які готові із-за декількох сотень рублів ризикувати працездатністю свого автомобіля. Для цього необхідно використовувати спеціальне обладнання, яке можна легко знайти на багатьох СТО. На 100 % масло змінюється методом продавлювання. Тобто, заливаючи нову рідину, апарат витісняє стару.

В середньому на повну заміну масла в стандартному седані необхідно близько 10 — 12 літрів нового масла. Великим мінусом є те, що жоден сервіс ніколи не дасть вам гарантію на роботу коробки передач після повної заміни. Гарантія, яка видається сервісом, поширюється тільки на їх роботу.

Дивіться також:  Як завести машину в мороз взимку: 7 дієвих способів запуску двигуна

Після проведення такої процедури значно скорочується споживання бензину на кожні 100 км, а також в цілому поліпшується робота АКПП.

Заміна масла в АКПП в сервісному центрі, ціна послуги

Однозначно назвати вартість заміни масла з Росії неможливо. Ціна формується з урахуванням середніх розцінок на ринку, а також велике значення має, яка саме машина і який вид заміни здійснюється.

Якщо розглядати пропозиції в регіонах, то середня вартість часткової заміни становить від 100 до 300 рублів. Повна заміна здійснюється на порядок дорожче — від 300 до 600 рублів. У столиці багато компаній працюють, виходячи з витраченого на процедуру часу. У середньому частково поміняти масло в Москві обійдеться в 400 — 600 рублів, повністю — від 1 000 до 3 500.

Самостійна заміна масла в коробці-автомат

Розглянемо детальну інструкцію, як самостійно замінити масло в коробці автомат, а також що для цього знадобиться.

Необхідні інструменти та матеріали

Перед початком заміни необхідно перевірити наявність:

 • фільтра;
 • прокладки на пробки;
 • прокладки на піддон.

Також, якщо передбачається здійснення зливу масла, необхідно заздалегідь підготувати для цього ємність.

Вибір мастила

Дуже важливо підібрати правильне масло, для цього необхідно ретельно вивчити керівництво на автомобіль. У ньому детально прописано, якими властивостями повинна вона володіти, який клас в’язкості мати і якої марки бути.

Необхідно враховувати, що якщо здійснюється часткова заміна, то вкрай небажано змішувати різні масла. Краще знайти саме те, яке вже було залито в АКПП.
Все відомо три види масла:

 • густе (мінеральне) — частіше застосовується на старих машинах;
 • синтетичне — найчастіше використовується практично на всіх сучасних автомобілях;
 • напівсинтетичне — середній варіант, який можна вибирати, якщо немає синтетичного.

Порядок виконання операцій по частковій заміні

Самостійна часткова заміна здійснюється наступним чином:

 • автомобіль виставляється на горизонтальну площадку;
 • відкручуємо пробку для зливу, яка розташовується на піддоні коробки передач;
 • зливаємо масло;
 • перевіряємо обсяг злитого масла;
 • виходячи з обсягу доливаємо нове;
 • перевіряємо рівень з допомогою щупа;
 • заводимо автомобіль і чекаємо 10 хвилин;
 • по черзі перемикаємо всі передачі від Р до 2, а потім у зворотному порядку;
 • знову перевіряємо рівень масла;
 • при необхідності доливаємо ще.
Дивіться також:  Як відключити іммобілайзер? 2 дієвих способу + відео

Вся процедура займає близько 15 — 20 хвилин в залежності від вашого досвіду та автомобіля.

Самостійне виконання повної заміни масла

Незважаючи на те, що професіонали вкрай не рекомендують самостійно міняти повністю масло, є і для цього докладна інструкція:

 • необхідно встановити машину на горизонтальну площадку;
 • відкручуємо пробку зливу і чекаємо, поки все масло не стече;
 • повертаємо колінвал таким чином, щоб пробка від гідротрансформатора була в мінімально низькому положенні;
 • відкручуємо пробку і повторно зливаємо масло;
 • замінюємо прокладку на піддоні коробки і на пробці;
 • залити необхідну кількість масла (буває зазначено в посібнику);
 • заводимо автомобіль і повторюємо дії, як при частковій заміні.

Пам’ятайте, що навіть найменша помилка може призвести до повної поломки АКПП.

Особливості заміни масла в варіаторі

В варіаторі будь-якого автомобіля також необхідно міняти масло, як мінімум, кожні 60 тисяч кілометрів. Якщо ви купуєте стару машину, обов’язково уточнюйте у власника, коли проводилися заміни рідин.

Для ідеальної роботи варіатора автовиробники рекомендують міняти повністю масло кожні 20 — 30 тисяч кілометрів. Для того, щоб провести заміну самостійно, необхідно мати певні навички, а враховуючи важливість даної частини, рекомендується звертатися для проведення процедури до фахівців.

Висновок

Ми розглянули основні положення щодо самостійного проведення заміни, а також основні інструкції, що необхідно знати при виборі рідин.

Будь-який власник автомобіля повинен пам’ятати, що тільки своєчасне звернення до професіоналів дасть гарантію тривалої служби машини. Якщо ж ви впевнені у власних силах, то легко можна зробити хоча б часткову заміну самостійно.